Girişimciliği Geliştirme Destek Programı

Programın Amacı

Destek programının amacı, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve becerilerini geliştirmek, başarılı iş planlarını/iş modellerini ödüllendirmek, girişimcilik ekosisteminde yer alan aktörler arası işbirliğini arttırmak, yeni kurulan işletmelerin en kırılgan oldukları dönemde hayatta kalma oranının arttırılmasına katkı sağlayacak yapıların ve ulusal plan ve programlar doğrultusunda yeni işletmelerin kurulmasını ve sürdürülmesini sağlamaktır.

Destek Unsurları

Geleneksel Girişimcilik Desteği

Kuruluş desteği kapsamında geri ödemesiz olarak gerçek kişi statüsünde ve başvuru tarihi itibariyle son bir yıl içinde kurulmuş olan işletmelere destek sağlanmaktadır.

Geleneksel Girişimci Desteği kuruluş ve personel desteği sağlanmaktadır. Maksimum hibe tutarı 60.000 TL olmaktadır.

İleri Girişimci Desteği

Kuruluş desteği kapsamında geri ödemesiz olarak gerçek kişi statüsünde ve başvuru tarihi itibariyle son bir yıl içinde kurulmuş olan ‘’İleri Girişimci Programı Kapsamındaki Faaliyet Konuları Tablosu’’nda yer alan konularda faaliyet gösteren işletmelere destek sağlanmaktadır.

İleri Girişimci Desteğin kuruluş, personel ile makine teçhizat ve yazılım desteğini de sağlamaktadır. Maksimum hibe tutarı 360.000 TL olmaktadır.

“İleri Girişimci Programı Kapsamındaki Faaliyet Konuları”nı öğrenmek ve çalıştığınız sektörde alabileceğiniz hibe rakamını öğrenmek için Sektörel Hibe Rakamları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve danışmanlık için bize 0532 310 35 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.